dokumenty

Marcin Wójcik wiceprezesem zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.

Marcin Wójcik wiceprezesem zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.

Data dodania artykułu: 2021-05-05

Marcin Wójcik wiceprezesem zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.

Z dniem 1 maja br. Marcin Wójcik został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. odpowiedzialnego za sprzedaż, wsparcie sprzedaży, produkt, marketing i PR.

Marcin Wójcik ukończył studia magisterskie na Wydziale Nauk Historycznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w zakresie Politologii i Nauk Społecznych, Podyplomowe Studium Akademia Menedżerska – Nowoczesna Praktyka Zarządzania Firmą oraz Podyplomowe Studium Europejska Akademia Umiejętności Menedżerskich – Master of Business Administration w Szkole Głównej Handlowej.

W latach 2000 – 2002 pracował w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej /obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej/  gdzie m.in. odpowiadał za zarządzanie pracami Wydziału Radiodyfuzji, przebieg procesów koncesyjnych oraz współpracę z KRRiT, operatorami telekomunikacyjnymi i operatorami telewizji kablowych. Od 2002 do 2005 roku był Kierownikiem Oddziału Radia PLUS w Gorzowie Wlkp., a następnie Kierownikiem Działu Technicznego i ds. Rozwoju Sieci Radia w Radio PLUS. Do 2009 roku był pracownikiem Telewizji POLSAT.

Od 2009 roku związany z branżą ubezpieczeniową. W latach 2009-2016 jako prezes zarządu multiagencji AMA Consulting Sp. z o.o. Od czerwca 2016 roku do września 2016 roku członek rady nadzorczej Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Od 2016 do 2020 roku zasiadał w zarządzie Pocztowej Agencji Usług Finansowych S.A. Grupy Poczty Polskiej, kolejno jako członek zarządu, wiceprezes zarządu oraz prezes zarządu. W tym samym okresie pełnił funkcję prezesa zarządu Centrum Rozliczania Ubezpieczeń Sp. z o.o.